tit10a.jpgtit11.jpgtit13.jpgtit1a.jpgtit22a.jpgtit2a.jpgtit3.jpgtit4.jpgtit5.jpgtit6.jpgtit7.jpgtit8.jpgtit9.jpgtt91.jpg

CAPS

V neděli jsem si vynahradil "chudou sobotu" a získal jsem svůj první titul CAPS, nominaci a opět jsem vyhrál v BEST IN SHOW. Moje panička zažádala o titul Grand Inter Premior a už mám diplom i zelenou kokardu krásně zasklenou.

Hned druhý den po výstavě jsme se stěhovali do náhradního ubytování, neboť moje panička dostala "geniální" nápad - tedy jak pro koho, že bude rekonstruovat koupelnu. Sundala mi všechny diplomy a kokardy ze stěny a já byl z toho velmi smutný. Pak nás ještě ke všemu přesunula ke Katce. Její byt byl úplně jiný. Žádné skříně, na kterých bychom měli pelíšky a navíc hrozná zima. Jediné co bylo velmi atraktivní, že měla schody do patra, kde byla velká postýlka, ve které spala moje panička. Z patra se dalo vlézt na police s knihama a tak jsme mohli prozkoumávat její byt poněkud z jiné stránky.... Po 14 dnech jsme se konečně vrátili domů jen já a panička. Jenže doma mě čekal obrovský šok, náš byt vypadal jinak. Došlo v něm k hodně velkým změnám. Nedalo se probíhat koupelnou, na svoje papáníčko jsem musel chodit dveřmi, které dříve byly zavřené. Polička v kuchyni, kde jsme s Betty odpočívali, která oddělovala jídelní kout od kuchyňky, byla najednou pryč. Zůstala velká prostorná místnost,... aspoň, že nám tam panička nechala naši oblíbenou lavici.... brousíme si o ní drápky. První noc jsem toho moc nenaspal, hledal svoji kámošku Betty, která zůstala s páníčkem u Kati a hlavně jsem se těch změn strašně bál... Za pár dní přijela Betty a páníček a musím s uspokojením konstatovat, že Betty na tom byla stejně jako já - taky se všeho bála. Dnes už jsme si trochu zvykli a doufáme, že naše panička přijde k rozumu a už nebude dělat žádné změny.

Na konci února jsem cestoval vláčkem na další výstavu do Ústí nad Labem. Soutěž byla zajímavá, v rozstřelu o postup do nominace jsem vyhrál. Pak jsem si pěkně zdřímnul ve své klícce, abych si odpočinul po dobrém papáníčku a ve finále byl fit. Z výstavy jsem si odnesl druhý titul CAPS, nádherný pohár za vítězství v BIS a dvě hezké kokardy, které budu mít zasklené a pověsíme je do mé síně slávy. Můj velký kočičí sen se začíná naplňovat. Ještě pár výstav a budu Supreme Premior.

 

V březnu ve dnech 21.3. a 22.3.2009 jsem byl na výstavě v hotelu Pyramida, kde jsem se opět setkal s taťkou Fabienem. Když jsem přišel na posouzení, byl o mě velký zájem fotografů. Pan posuzovatel mi dal titul CAPS a současně mě poslal do nominace BIS. Před začátkem finále BIS byla vyhlášena soutěž Kočka roku 2008. Byl jsem s paničkou na podiu si převzít diplom za 4.místo v této soutěži. Když mi dávali diplom, pan posuzovatel řekl: "Jeremy je opravdu fešák"... asi má pravdu, protože moje panička mi důvěrně říká:".... pojd ke mně, ty moje krásný Švícko..", ...a to vím, že má pro mě vždy něco dobrého.
Finále BIS bylo dramatické, skončilo 2:2 a tak se muselo losovat, který kocourek zvítězí. Losování probíhá tak, že kolik je posuzovatelů tolik je papírků, ale pouze jeden je označen. Ty se vloží do poháru a losuje se. Rozhodčí, který vytáhne los s označením má právo zvolit vítěze.... Měl jsem smůlu a tak jsem skončil druhý.

V neděli jsem pokračoval v soutěži, tentokráte to bylo hodně náročné, musel jsem absolvovat paralelní posuzování, takže o nějakém spaní nemohla být ani řeč. Byl jsem 2x v rozstřelu a obě posuzovatelky mě poslaly rovnou do finále BIS. Získal jsem titul CAPS a vítězství v BIS. Mám krásný pohár a 2 kokardy.

Teď mohu odpočívat, protože další výstavy mě čekají až v červnu :-)

Po tříměšíční pauze jsem se začal připravovat na další výstavu. A jak bývá (ne)dobrým zvykem, musel jsem se asi týden před výstavou podrobit nepříjemné koupeli. Tohle nemám vůbec rád, ale na druhou stranu co bych pro zisk dalšího titulu neudělal, že O))). Moje halekání při této procedúře bylo slyšet široko, daleko a musím uznat, že Betty je fakt kámoška - nikdy nezklame, všude jako správná ženská mě doprovází, jen zůstala vně vany :o)
V sobotu 6.6.2009 jsem odjel na Mezinárodní výstavu koček, která se konala v Příbrami. Do soutěže jsem vstoupil dobře, získal jsem další titul CAPS a postoupil i do nominace. V nominaci jsem se utkal s evropským kocourkem..... a opět jsem vyhrál. Získal jsem krásný pohár, diplom a kokardu. No a za týden mě čeká cesta do Bratislavy........

V pátek 12.6. jsme uspořádali výpravu 3 kocourků - kastrátů na mezinárodní výstavu koček, která se konala 13. a 14.6.2009 v Bratislavě. Jel jsem na výstavu s kocourkem evropským a kocourkem snowshoe. Dobrou náladu nezkazilo ani to, že naše výprava měla spoustu drobných překážek - např. to, že apartmán, který jsme měli zarezervovaný tři měsíce před výstavou, byl obsazen a nikdo nebyl schopen nám tuto maličkost oznámit. O)) Dostali jsme náhradní pokoj, ale bylo to pro nás velmi komplikované. Další překvápko nás čekalo na výstavě v sobotu 13.6.2009, když jsme se šli podívat na rozpis posuzovatelů zjistili jsme, že všichni jsme u stejného posuzovatele O))). V základní soutěži u rakouského posuzovatele jsem bravurně předvedl své kvality a byl jsem pozván do rozstřelu o nominaci. Získal jsem svůj v pořadí již šestý titul CAPS a nominaci do BIS. Po výstavě jsme odjeli zpět do hotelu, kde jsme byli ubytováni. Nemohl jsem vůbec usnout, stýskalo se mi po mé kámošce Betty, ale ta bohužel zůstala v Praze.

V neděli ráno jsme vyrazili do kulturního domu Ružinov, kde probíhal druhý výstavní den. Jaké bylo naše překvapení, když jsme zjistili, že má klícka je obsazená. Vše se nakonec vyřešilo a já se mohl zabydlet ve své vyzdobené klícce. Měl jsem s sebou nádhernou kokardu za umístění v soutěži Kočka roku 2008, aby návštěvníci věděli, že nejsem jen tak nějaký kocour O))).Tentokráte mě a evropského kocourka posuzoval porotce z Holandska. Snowshoe byl u paní posuzovatelky z Izraele a měl štěstí, jako jediný se dostal do nominace na BIS. V základní soutěži jsem získal v pořadí sedmý titul CAPS a v rozstřelu o nominaci jsem neuspěl proti vítěznému kočičákovi z předchozího dne. Můj kočičí sen se opravdu začíná naplňovat, už mi zbývají pouze 4 tituly CAPS, abych mohl být Supreme premior.

Po měsíční pauze jsem se vydal za dalším titulem vláčkem až do Ústí nad Labem, kde se dne 11.7.2009 konala mezinárodní výstava koček v Kulturním domě chemiků. Cesta utekla rychle, panička mě vypustila na chvíli z přepravky, a tak jsem mohl prozkoumávat kupé z jiného pohledu, než jen okýnkem své přepravky.
Po absolvování veterinární přejímky jsme se vydali k mojí klícce, aby mi ji panička mohla krásně nazdobit – opět mi vzala aspoň jednu kokardu (která jako jediná není zasklená), aby o mých kocouřích kvalitách nebylo pochyb o))). Po zabydlení jsem se dobře napapal, dostal jsem jak jinak než svoji oblíbenou konzervičku krevety s tuňákem... Měl jsem štěstí, posuzovala mě má oblíbená posuzovatelka z České republiky. Dostal jsem titul CAPS a zároveň jsem postoupil do nominace BIS. Jako nominovaná kočka jsem měl nárok na focení a tak jsem toho využil a snažil se trochu pózovat u fotografa. Protože v místnosti bylo velké teplo, vydal jsem se s paničkou na obhlídku kulturního domu, v tu ránu nebylo o zájemce o fotografování nouze. Dokonce jsem dostal nabídku na dovolenou do Polska na několik dní, že bych prý mohl nakrýt kočičku ..O))) Jako vtip je to dobrý ne...? Po procházce kulturním domem jsem se znovu dobře napapal. Panička mě pěkně rozmazlovala - dostával jsem samé dobrůtky jako krevetky s krůtím masíčkem apod. Pak jsem se před BIS pěkně prospal, abych byl ve skvělé formě. Ve finále BIS jsem měl za soupeře britského černozlatého mramorovaného kocourka, kterého jsem porazil 3:1, no a protože tentokráte se volilo i Best Opposite Sex (nejlepší kočka opačného pohlaví), tak jsem ještě musel soupeřit se somálskou kočičkou, kterou jsem porazil také. Tím se ze mě stal Best kastrat kategorie III. Získal jsem titul CAPS, 2 kokardy a jeden hezký pohár. Další dvě výstavy mě čekají v Praze....

Týden před výstavou na mě volala panička velmi důvěrně „pojď ke mně ty moje krásný švícko“ a tak jsem si bláhově myslel, že dostanu zase nějakou dobrůtku, jenže moje panička mě pěkně doběhla, místo dobrůtky mě strčila rovnou do vany a následovala nepříjemná koupel, zatímco moje kámoška Betty si pěkně vychrupovala v pelíšku, takže moje volání o pomoc, bylo marné.O)))) Asi čtyři dny před výstavou byla moje panička opět „velmi šikovná“ a rozbila mi diplom...O))) Následující týden jsem se vydal pro další tituly na mezinárodní výstavu koček, která se konala ve dnech 25. a 26.7.2009 v Praze ve Stromovce. Na posouzení jsem šel k paní posuzovatelce, která měla u sebe žáka posuzovatele oba byli z Itálie, o to bylo moje posouzení náročnější a delší. Získal jsem další titul CAPS a pozvánku do rozstřelu o nominaci. Konečně jsem se mohl pořádně napapat a pěkně prospat. V rozstřelu o nominaci jsem prohrál s kocourkem ocikatem, který přijel až z Dánska, podle mě dostal nominaci i výhru v BIS za to, že přijel z takové dálky tak, aby neodjel s prázdnou, že....o)))
Druhý den mě posuzovala paní porotkyně z Polska, opět jsem bravurně předvedl své kvality a tak jsem získal další titul CAPS a pozvánku na rozstřel o nominaci. Soutěž o rozstřel v nominaci začala dříve než se čekalo, takže jsem se ani pořádně neprospal a nenapapal, protože mě panička musela probudit dříve, byl jsem tak unavený a rozespalý, že mě soutěžení vůbec nebavilo a tak jsem začal svoji paničku pěkně zlobit, bohužel právě díky svému chováni jsem prohrál rozstřel o nominaci se somálským kocourkem. Ke splnění mého snu mi zbývá získat už je jeden titul, teď budu pěkně odpočívat, abych nabral hodně síly do další výstavy..... Protože pokud panička neudělá změny čekají mě další výstavy až v říjnu – kdy bude speciální výstava britských koček v Praze v Kongresovém centru....

V sobotu dne 29.8.2009 mě vyvezli do Chodové Plané, kde se v kulturním domě konala mezinárodní výstava koček pod záštitou starosty městyse. Oproti loňsku jsme nedělali okružní jízdu po České republice a tak jsme dorazili na výstavu včas....O))) Po veterinární přejímce jsem se rychle zabydlel ve své vyzdobené klícce, bohužel mi panička sebou nevzala žádnou kokardu, protože ty mám už všechny zasklené....... Dostal jsem dobré papáníčko a musím říct, že jsem si moc pochutnal na kuřecím masíčku s krevetkami...... Zatím co já jsem si pochutnával na své dobrůtce, panička šla obhlédnout rozpis posuzovatelů.... Tentokráte mě posuzoval pan porotce z České republiky. Bravurně jsem předvedl své kvality při posouzení a tak jsem získal svůj poslední titul CAPS a současně jsem postoupil i do nominace BIS. Ve finále BIS jsem soutěžil s kocourky somálským a barmským, dostal jsem od všech posuzovatelů hlas a zvítězil jsem v této soutěži 5:0. Protože jsem vyhrál odnesli mě zpět do klícky, zatímco ostatní kocourky obdarovali dárečky a představovali divákům.
Pak následovalo další kolo, kde nás opět nosili k posuzovatelům a ti určili vítěze kategorie III. ...Pak jsem dostal nádherný pohár a kokardu. Na žádost mého posuzovatele jsem byl představen už jako SUPREME PREMIOR. Mám velkou radost, protože se mi splnil můj kočičí sen a mohu se pyšnit stejným titulem jako má můj taťka Fábi, který ho získal o 3 měsíce dříve než já. Teď mohu pár dní odpočívat a za 14 dní mě čeká výstava v Jindřichově Hradci.

V pátek dne 11.9.2009 jsem oficiálně obdržel diplom s titulem SUPREME PREMIOR a k němu jsem dostal krásnou růžovou kokardu. Panička pro mě a Betty připravila velkou oslavu, při které jsem dostal hodně dárečků. Musím se pochlubit dostal jsem nové škrabadlo, speciální kartáč, tak to je asi ten nejlepší dárek, jaký jsem mohl dostat, protože jsem šťastný, když mi panička kartáčuje můj krásný kožíšek no pak samozřejmě nemohli chybět moje nejoblíbenější dobrůtky jako např. krevetky, kalmáry a tuňák. Následující den mě vyvezli pro změnu na mezinárodní výstavu koček do Jindřichova Hradce, kde se konala výstava v ZŠ Vajgar II. Protože jsme měli do Jindřichova Hradce velmi špatné spojení, výstavní výbor nám umožnil přijet na výstavu o něco později, než je zvykem. Jaké bylo naše překvapení, když na autobusovém nádraží na nás čekalo autíčko, které pro nás poslal výstavní výbor, abychom nemuseli jít takovou dálku pěšky. Po veterinární prohlídce mi panička tradičně vyzdobila klícku, vzala mi sebou krásnou kokardu s titulem SP. Dostal jsem velmi dobré papáníčko jak jinak, že....O))) Panička šla obhlédnout rozpis posuzovatelů. Na posouzení jsem byl u paní posuzovatelky z České republiky. Poprvé jsem nesoutěžil o žádný titul, protože už mám ten nejvyšší, který jsem mohl získat, ale i tak jsem si odnesl zvláštní cenu. V rozstřelu o postup do BIS jsem bravurně předvedl své kvality a porazil jsem somálského kocourka. V soutěži BIS jsem už takové štěstí neměl, protože jsem byl velmi špatně předveden stewardkou a tak jsem prohrál s britským krémovým kocourkem. Za dva týdny mě čeká výstava v Liberci... ....

Asi týden před výstavou jsem musel absolvovat nepříjemnou koupel. No musím uznat, že Betty je fakt kámoška, nejen že mě doprovodila do koupelny, ale navíc podstoupila nepříjemnou koupel taky... jenže jí se to na rozdíl ode mě evidentně líbilo.....O))) V sobotu 3.října jsme opět uspořádali menší výpravu na mezinárodní výstavu koček, která se konala v Mezinárodním centru Universum-Coloseum v Liberci. Jel jsem na výstavu s kočičkou plemene SPHYNX, kočička měla na sobě růžové šatičky asi proto, aby jí nebylo zima, že O)))... Když jsme prošli veterinární přejímkou, vydali jsme se hledat naše klícky. Nejprve mi panička klícku pěkně vydezinfikovala a pak mi ji krásně vyzdobila, vzala mi sebou můj talisman pro štěstí a kokardu SP. Dostal jsem tradičně své oblíbené dobrůtky, abych se pořádně posilnil a připravil do soutěže.... Na posouzení jsem byl u posuzovatelky z České republiky, exceletně jsem předvedl své kvality a byl jsem přímo nominovám do soutěže BIS. I kočičce se na výstavě dařilo získala titul CACIB, ale bohužel však v rozstřelu o nominaci neuspěla. Opět jsem se vydal na obhlídku Colosea a dokonce jsem s paničkou zavítal do kavárničky na kafíčko. Při návratu do výstavní místnosti jsem pózoval pro fotografa Libereckého deníku, ve kterém by mělo být otištěno moje foto. Protože moje fotky se v letošním roce objevují v časopisech NAŠE KOČKY a PLANETA ZVÍŘAT, rozhodla se mě má panička vzít opět k fotografovi, abych měl nové fotky. Ve finále BIS jsem porazil evropského kocourka a vyhrál jsem tak po desáte v BEST IN SHOW. Obdržel jsem diplom, medaili, kokardu a místo poháru keramický dáreček, který byl speciálně vyroben pro tuto příležitost...... Teď si chvíli odpočinu a za 14 dní pojedu do Kongresového centra v Praze, tentokráte mě doprovodí i moje kámoška Betty.....

Protože si Betty neustále prohlíží mé diplomy a kokardy, a dokonce už mi taky jeden rozbila, ovšem co se týká rozbitých diplomů je moje panička naprosto bez konkurece, že.. O))). Druhý den po výstavě v Liberci mi Betty sebrala medaili a klidně si s ní hrála hokej po předsíni, jako by to byla nějaká její hračka a tak se panička rozhodla, že na příští výstavu pojede Betty taky, aby jí to nebylo líto, že zůstává sama doma...O)))). Betty se tak začala učit svoji prezentaci potřebnou k výstavě kočičky, která jak se zdá, se jí evidentně nelíbí a tak neustále, jak je jejím zvykem chodí a hudruje.......O)))
V sobotu 17.10.2009 jsme vyrazili všichni na mezinárodní výstavu koček, která se tentokráte konala v Praze v Kongresovém centru a tak jsme nemuseli cestovat daleko. Betty, která není zvyklá na cestování, neustále naříkala a halekala ve své přepravce až mi jí bylo líto.... Po projití veterinární přejímkou jsme vyhledali naši velkou klícku, kterou nám panička hezky vyzdobila. Dostali jsme tradičně samé dobrůtky a pak nám panička zmizela. Byl jsem z toho velmi smutný.... Tahle výstava byla jiná, protože místo velkého rozmazlování a hýčkání, na které jsem byl po dobu výstav zvyklý, si klidně panička odešla, pracovat jako stewardka - to je asistentka, která spolupracuje s posuzovateli a pak některé kočky z různých kategorií předvádí v BIS a tak jsme zůstali v klícce sami.... Na posouzení jsem byl tentokrát u pana posuzovetele ze Švédska. Bravurně jsem předvedl své kvality a byl jsem pozván do užšího výběru pro nominaci. V rozstřelu o nominaci jsem soutěžil s bengálským kocourkem, kterého jsem porazil a byl jsem tak nominován do BEST IN SHOW. Betty byla na posouzení u paní posuzovatelky z Polska, byla to její premiéra. Pravda trochu se bála a tak to na jejím prezentování bylo vidět, ale i tak skončila na hezkém čtvrtém místě. Ve finále BEST IN SHOW jsem byl opět perfektně předveden a zvítězil jsem nad ostatními kocourky. Získal jsem krásný pohár, diplom a 2 kokardy....... .
V neděli dne 18.10.2009 byla tato mezinárodní výstava koček rozšířena o Speciální soutěž britských koček. I když jsem dostal opět dobré papáníčko, tak mi vůbec nechutnalo, protože jsem u sebe neměl svoji paničku. Viděl jsem ji až když mě vzala na posouzení k paní porotkyni z České republiky, ta mi řekla: „že mě miluje“ a dokonce jsem od ní dostal pusinku na čumáček to potěší, že...O))) Od paní posuzovatelky jsem obdržel nominace do Speciální soutěže britských koček a do finále BEST IN SHOW. Ve speciálce jsem moc štěstí neměl, protože jsem dostal stejný počet hlasů jako britský krémový kocourek a bohužel jsem v této soutěži prohrál losem. Ve finále BIS jsem obhájil svoji výhru 3:1 z předchozího dne... Opět jsem dostal krásný pohár, diplom a 2 kokardy a samozřejmě jsem získal potřebné body do soutěže Kočka roku 2009.......

Po vítězství v soutěžích BEST IN SHOW v Praze jsem obdržel hodně dárečků, pravda taky jsem se hodně snažil, no uznejte sami, že za takový výkon si odměnu zasloužím...O))) Po měsíční pauze jsme opět uspořádali menší výpravu na mezinárodní výstavu koček, která se konala v Pardubicích v sokolovně Na Olšinkách dne 14.11.2009. Cestoval jsem opět autíčkem s malým koťátkem plemene SPHYNX. Tentokráte s námi jela vypůjčená kočička, i když byla hezká pořád jen syčela...Na veterinární přejímce nás čekalo velké překvapení z našeho kočičího miminka se vyklubala pěkná tygřice, která nenechala nikoho na pochybách, kdo je tady pánem..... Tato malá tygřice zopakovala své nemožné chování i v základní soutěži, a tak ji paní posuzovatelka odmítla posoudit.....
Já jsem byl na posouzení u paní posuzovatelky z Francie. Bravurně jsem předvedl své kvality a moc jsem se jí líbil, dostal jsem od ní zvláštní cenu a zároveň i nominaci do BEST IN SHOW.

Každým rokem se před vánoci koná mezinárodní výstava koček v pražské Stromovce.
V sobotu dne 12.12.2009 mě vzali na výstavu zase. Po projití veterinární přejímkou jsme se vydali hledat moji klícku. Panička mi do klícky zavěsila nádhernou kokardu s titulem SUPREME PREMIOR. Na posouzení jsem byl u paní posuzovatelky z Finska. Moc se jí líbila moje zelená kukadla a nádherná kresba mého kožíšku, dostal jsem od ní zvláštní cenu a současně pozvánku do rozstřelu o postup do nominace. V rozstřelu jsem vyhrál nad britským modrým kocourkem a postoupil jsem do dalšího kola. Ve finále BIS jsem se utkal s kocourky bengálským, burmillem a ocicatem a tuto soutěž jsem vyhrál. Získal jsem pohár, diplom a kokardu.
V neděli jsem byl na posouzení u paní posuzovatelky z České republiky. Paní posuzovatelce jsem se líbil moc, řekla mi, že: „jsem krásný kocour a že si mě pamatuje ze včerejší BIS“. Dostal jsem od ní zvláštní cenu a současně mě nominovala do finále BEST IN SHOW. Ve finále BIS jsem soutěžil s kocourky burmillem a britským krémovým. Zopakoval jsem vítězství z předchozího dne a dostal opět nádherný pohár, kokardu a diplom.
Moje kámoška Betty, která tráví hodně času prohlížením mých kokard a diplomů a občas při své „šikovnosti“ nějaký ten pohár shodí, se rozhodla, že mě tentokráte zastoupí při pozování s poháry, protože prý má málo fotek....O)))

Moje panička mě přihlásila do soutěže Kočka roku 2009, protože jsem byl v tomto roce velmi úspěšný - dokončil jsem dva tituly GIP, SP a 12x jsem vyhrál v BEST IN SHOW. V této soutěži jsem získal 390 bodů (tj. maximální bodový zisk - počítá se pouze 10 výstav v uvedeném roce). Oproti loňsku vím, že jsem se umístil velmi dobře a tedˇ už budu jen čekat, jestli na prvním místě budu sám, anebo nás tam bude víc......O)))

Více o soutěži Kočka roku 2009 se dozvíte na stránce Kočka roku 2009 »»

 

www.non-prescription-pharmacy.com