tit10a.jpgtit11.jpgtit13.jpgtit1a.jpgtit22a.jpgtit2a.jpgtit3.jpgtit4.jpgtit5.jpgtit6.jpgtit7.jpgtit8.jpgtit9.jpgtt91.jpg

Clarion 2010

Během víkendu 13. a 14.2.2010 se konala 1. a 2. mezinárodní výstava koček pod názvem STAR SHOW PRAGUE v Congress hotelu Clarion v Praze ve Vysočanech. Na této výstavě se sešel rekordní počet kočiček a kocourků celkem 402, mimo jiné dorazili vystavovatelé z Dánska, Německa, Polska a Slovenska. Počet vystavovaných koček už napovídal, že tato soutěž bude velmi náročná, jak pro posuzovatele a stewardy, tak bude především dlouhá pro nás kočičáky. A tak nebylo divu, že občas nějaký ten kocourek či kočička pokousali svoji paničku. Kočky se rozdělují do čtyř výstavních kategorií a nejpočetnější zastoupení je vždy v kategorii III. Ani tato výstava nebyla vyjímkou i zde se sešlo celkem 187 (z celkového počtu 402) kočičích uchazečů o výstavní tituly. Kategorie III. krátkosrstých koček, do které patřím i já, obsahuje nejvíce kočičích plemen např: habešky, somálky, bengálky, britky, burmilly, kartouzsky, cornishrex, devonrex, evropské, kurilský bobtail, ocicat, ruská modrá, snowshoe a sphynx, proto je taky velmi obtížné získat nejen titul, ale i vítězství v BEST IN SHOW.

Panička mě přihlásila na výstavu pouze na sobotu a tak jsme ráno vyrazili autobusem do nedalekých Vysočan. Cesta trvala asi 15minut a tak než jsem se stačil v autobuse porozhlédnout už jsme vystupovali. Na výstavě jsem musel projít tradičně veterinární přejímkou. Počkal jsem, až mi panička vyzdobí klícku, abych se v ní mohl uvelebit. V poslední době si musím zvykat na to, že má panička se mi vůbec nevěnuje po dobu výstavy, a tak zůstávám ve své klícce sám v blízkosti svého páníčka, i když pravda to není ono. Jsem rád, když se na mně přijde panička během výstavy podívat, alespoň na chvilku mi pohladí můj hebký kožíšek a pomazlí se se mnou. Na posouzení jsem byl u paní posuzovatelky z České republiky, moc jsem se jí líbil, řekla mi: „že jsem krásný kocourek s nádherným stříbrem v kožíšku", využil jsem příležitosti při psaní posudku k tomu, abych se přitulil ke své paničce, paní posuzovatelka pak jen dodala, že jak tak na nás kouká, tak jsme s paničkou správná dvojka“....O))) Udělila mi zvláštní cenu a pozvala mě do rozstřelu. Rozstřel do finále BIS se měl rozhodnout mezi kocourkem ocicatem, somálským a mnou. Kocourek ocicat hodně zlobil a ještě než začal rozstřel, stačil jemně kousnout svoji paničku a tím byl jeho osud zpečetěn vyřazením z další soutěže. V rozstřelu jsem porazil somálského kocourka a postoupil jsem do BIS. Soutěž byla opravdu hodně dlouhá a přiznám se, že mě už vůbec nebavilo soutěžit, ale chtěl jsem být doma a odpočívat u Betty, pro kterou jsem měl připraveno hodně dárečků. Ve finale BIS jsem se utkal s kocourky habešským, britským modrým a britským s čokoládovými odznaky, prohrál jsem o jeden bod s kocourkem habešským a skončil jsem druhý. Z této soutěže jsem si odnesl hezkou medaili a diplom.

 

www.non-prescription-pharmacy.com