tit10a.jpgtit11.jpgtit13.jpgtit1a.jpgtit22a.jpgtit2a.jpgtit3.jpgtit4.jpgtit5.jpgtit6.jpgtit7.jpgtit8.jpgtit9.jpgtt91.jpg

Aalborg

(Dánsko 26. - 27.10.2013)

 

Po nečekaném úspěchu na světové výstavě v Chorvatsku jsme se rozhodli, že se zúčastníme další světové výstavy, která se konala v dánském Aalborgu. Během února jsme si zajistili ubytování v malém městečku Dronninglund asi 30km od dějiště výstavy.
Z Prahy jsme odjížděli v pátek v pět hodin ráno ve složení 2 siamské kočičky soutěžící v kategorii IV. a já. Do Dronninglundu jsme dorazili zhruba za 10 hodin. Poté jsme se ubytovali v hotelu Dronninlund. Zatímco panička s páníčkem odešli večer na procházku, já jsem si prohlížel náš pokojíček. Zjistil jsem, že tam máme tři postýlky, 2 křesílka na kterých se dalo pohodlně odpočívat a velkou skříň. Bohužel se na ní nedalo vyskočit, takže jsem si mohl o spánku na skříňi nechat jen zdát...o))). V noci se mi stýskalo po Betty, a tak jsem halekal takovým způsobem, že se v našem pokoji nedalo vůbec spát. Panička se na mě dokonce rozzlobila a řekla mi: „buď už zticha ty paviáne!“, a tak mi nezbylo nic jiného, než si k ní vlézt do postýlky a být potichu...o)) 

V sobotu ráno jsme se vydali do sportovní haly Gigantum v Aalborgu, abychom se zúčastnili Světové výstavy koček 2013. Na veterinární přejímce k našemu překvapení nekontrolovali vůbec čip, takže by klidně mohla být vystavena jiná kočka...o))). Po projití veterinární přejímkou jsme při příchodu do haly obdrželi katalog, a obálku s mým číslem, a umístění klícky. Moje klícka se nacházela v sektoru C, který byl určen pro britské kočky. Na této výstavě nebylo řazení klícek podle států, ale podle plemen koček.
Vzhledem k tomu, že Dánsko je monarchie, byla tato výstava vyzdobena jako zimní království. Všude byly bílé stromky, na kterých byly zavěšeny stříbrné vločky sněhu. Rovněž kokardy pro BIV a NOM byly sněhově bílé se stříbrnými vločkami. Vypadalo to přímo skvostně. Asi okolo 10.30 hod. začalo zahájení Světové výstavy koček 2013. Bohužel jedinou vadou na kráse bylo, že tam nebyly umístěny vlajky zúčastněných států a slavnostní zahájení se taky nekonalo. Byli pouze představeni posuzovatelé a jejich stewardi. Tato výstava byla největší v historii, zúčastnilo se 31 zemí a o titul WORLD WINNER 2013 soutěžilo 1669 koček ze všech kategorií. Bylo pozváno celkem 25 posuzovatelů a 25 stewardů.
Sportovní hala Gigant, kde se výstava konala, byla velmi prostorná, i když uspořádání klecí bylo poněkud jiné, než jsme zvyklí. V hlavním sále byly rozmístěny kočky z kategorií I., III. a IV. a kočky z kategorie II. a domácí byly umístěny ve druhém sále.
Panička se šla podívat jak to vypadá na posouzení a vrátila se se slovy, že máme hodně těžkou skupinu, takže asi dál nepostoupím, ale mohli bychom se pokusit aspoň o získání BIV. Asi okolo druhé hodiny jsem šel na posouzení k Norskému posuzovateli. Řekl mi, že jsem krásný a milý kocourek. Potom si zavolal dalšího kocourka a kočičku a rozhodoval se komu z nás udělí BIV. To je soutěž o nejlepšího kocourka v barvě. No posudˇte sami, jak to asi mohlo dopadnout, když oba soutěžící (Nor a Dán) se důvěrně znali s posuzovatelem z Norska...o))). Zřejmě nemám ten „správný rodokmen“, a tak učinkování pro mě na světové výstavě skončilo. 

V neděli ráno jsme opět vyrazili do sportovní haly Gigantum a těšili jsme se na vyhlášení světových vítězů v každé kategorii. Tato výstava začala poněkud netradičně, vystoupením sportovní skupiny, které bylo velmi nápadité a akrobaticky náročné. Poté přišla na pódium ledová královna, aby zahájila Best in Show - v pořadí kategorie III., IV. a kočky domácí, II. a na samý závěr I.
Panička sledovala kategorii III. a IV., protože věděla, že tam máme nominované kočky, a tak šla podpořit českou výpravu. Kategorie III. začínala rovněž netradičně a to v obráceném pořadí tj. dospělí kocour, kočka, kastráti kocour, kočka, koťata 6-10 měs.a 3-6 měs. Vyhlášení bylo poněkud zdlouhavé, neboť tady v hale neměli elektronické zařízení a hlasy se sčítaly ručně. Pro vítěze byla připravena show. Poté každá vítězná kočička obdržela 2 kokardy – jednu od FIFE a druhou od pořadatele výstavy a samozřejmě nemohla chybět ani cena pro vítěze. Bohužel v kategorii III. jsme nedokázali žádnou nominaci proměnit, a tak jsme domů přivezli pouze 1 Nom a 2 BIV.
Následovala kategorie IV. I tam jsme měli želízka v ohni, protože byly nominované 3 kočky (pravda dvě sice patřili Maďarům, ale nic nám nebránilo tomu, abychom šli Tomáše podpořit). Po roce opět vyhrál a jeho vítězství tak opět putuje do Maďarska. Je to velká škoda, že nemůže být členem ČSCH a jeho úspěchy jsou tak připsány Maďarům. Hned v další soutěži kategorie IV. se nám podařilo získat titul WW2013 a pro nás to byl důvod k velké radosti.

Během přestávky jsem si šel s paničkou prohlédnout výstavní prostory a navštívil jsem několik stánků, kde nám panička koupila dobrůtky. Dostal jsem spousty dárečků. Mezi nejoblíbenější dárek, který jsme dostal patří polštářek s kozlíkem lékařským. To je vůně, kterou miluji nade vše. 

Po přestávce následovala kategorie II., i tady jsme měli nominované 4 kočičky, ale bohužel ani tady jsme nedokázali šance proměnit. Takže v této kategorii jsme získali 3 BIV a 4 NOM. Výstava skončila okolo půl páté a v pět hodin byla oficiálně ukončena. Velké překvapení pro všechny vystavovatele bylo, že všechny zúčastněné kočičky obdrželi krásnou kokardu, posudky se vydávaly již v sobotu od 16.00 hod. ( bohužel panička měla smůlu, a tak si na posudek vystála pro velký úspěch frontu celkem 4x).

Po skončení výstavy jsme se vraceli zpět domů. Nechtěl jsem být zavřený ve své přepravce, a tak jsem začal hlasitě protestovat. Panička se nade mnou po chvilce slitovala a pustila mě ven. Byl jsem nesmírně šťastný, že mohu být u ní. Nejprve jsem se koukal z okýnka a prohlížel si prostory uvnitř auta, potom jsem u ní usnul. Po probuzení jsem zjistil, že si panička na chvilinku zdřímla. Využil jsem této příležitosti k tomu, abych navštívil Martina a zkontroloval jestli dodržuje pravidla silničního provozu..o)). Poté jsem se zabydlel Zuzance na klíně a nechal si od ní pěkně hladit kožíšek. Po chvilce jsem se vrátil k paničce, která o mé procházce neměla vůbec tušení...o)) Jak bývá mým dobrým zvykem hrál jsem si na hodného kocourka.

 

 

Hotel Dronninlund

 

 

 

Hala Gigantum

 

 

 

Posouzení a výběr do nominace

 

 

 

 

www.non-prescription-pharmacy.com