tit10a.jpgtit11.jpgtit13.jpgtit1a.jpgtit22a.jpgtit2a.jpgtit3.jpgtit4.jpgtit5.jpgtit6.jpgtit7.jpgtit8.jpgtit9.jpgtt91.jpg

Praha

(Česká republika 25-26.10.2014)


Po návratu ze Světové výstavy koček z Dánska mě čekalo poměrně těžké období. Vzhledem k tomu, že jsem se podrobil závažné operaci a má rekonvalescence trvala poměrně dlouho, tak panička nechtěla o žádné světové výstavě ani slyšet. Nakonec po dlouhém zvažování panička odeslala přihlášku den před uzávěrkou.  V letošním roce jsem měl obrovskou výhodu, že jsem nemusel cestovat daleko a večer jsem mohl trávit po boku mé kámošky Betty, která mi dělala společnost.

V sobotu ráno jsme se vydali do Letňan na výstaviště, abychom se zúčastnili Světové výstavy koček 2014. Po projití veterinární přejímkou jsme na informacích obdrželi katalog, obálku s číslem a dobrůtky pro mojí kámošku Betty. Moje klícka se nacházela v hale 1 sektoru G. Na této výstavě bylo poněkud neobvyklé řazení klícek, což v některých případech, nebyl zrovna dobrý nápad...o))

Jen pro informaci této výstavy se zúčastnilo 1600 kočiček ze 33 zemí: Itálie, Slovensko, Rusko, Finsko, Německo, Norsko, Španělsko, Brazílie, Dánsko, Francie, Švédsko, Švýcarsko, Lotyšsko, Polsko, Litva, Holandsko, Chorvatsko, Ukrajina, Rakousko, Belgie, Maďarsko, Slovinsko, Anglie, Portugalsko, Bulharsko, Řecko, Rumunsko, Lucembursko, Izrael, Estonsko, Moldávie, Argentína a Česká republika. Byla zastoupena plemena, která se hned tak často na výstavách nevidí jako třeba Singapura, Sokoke, Japanese bobtail, Cymric, German Rex, Korat, Balineská kočka a Sejšelská krátkosrstá a dlouhosrstá kočka.

Zahájení výstavy bylo netradiční, ale o to bylo zajímavější. Pan Eric Reijers byl oblečen do Českého národního kroje, ve kterém nás provázel po celou dobu zahajovacího ceremoniálu. Na pódium pozval premiéra České republiky pana Bohuslava Sobotku, který nejen otevřel výstavu, ale i předal cenu nejstarší kočičce výstavy. Při představování posuzovatelů byla bezvadná atmosféra a bylo to dané tím, že jim tradičně nebyla hrána hymna podle státu, který zastupovali, ale jejich oblíbené melodie a navíc byli přivítání ve svém rodném jazyce.
Na závěr poděkoval pan Eric Reijers panu Sobotkovi za to, že jako jediný premiér České republiky navštívil výstavu koček.

Panička se šla podívat v jakém pořadí jdu na posouzení, musím konstatovat, že letos poprvé neotevřela ani katalog, aby se podívala na mé soupeře.
Na posouzení jsem byl u Finského posuzovatele. Řekl mi, že jsem silný, svalnatý kocourek a na svůj věk mám nádherou srst a bezvadnou kondici a navíc mám krásnou barvu oka. Když zvážíte, že jsem byl pár měsíců po operaci tak to hodnocení bylo super. Potom si zavolal na posouzení kocourka a kočičku.
Poté si nás zavolal, aby rozhodl komu z nás udělí BIV (nejlepší kocourek v barvě). Ocenění BIV jsem nezískal, a tak učinkování na světové výstavě pro mě skončilo a mohl jsem si tak svojí poslední výstavu pořádně užít.

V neděli ráno jsme opět vyrazili na výstaviště do Letňan a těšili jsme se na vyhlášení světových vítězů. Pódium pro BIS bylo nádherně vyzdobeno, a tak už jen zbývalo tuto soutěž zahájit. Po chvilce přišel na pódium pan posuzovatel Eric Reijers, aby zahájil BEST IN SHOW (a zároveň nás celou BIS provázel) – v pořadí kočky domácí, kategorie IV. a nakonec přišla na řadu III. Panička sledovala vyhlášení kategorie koček domácích, kde už potřetí vyhrál kocourek Jeremias z Finska. Následovala kategorie IV., kde jsme měli zastoupení – měli jsme 4 nominované kočky do BIS. Aby vyhlášení vítězů bylo napínavější, pan posuzovatel nechal vždy odejít všechny soutěžící kočičky, které nezískaly žádný hlas. Většinou na pódium zůstaly jen první čtyři kočičky – poté přečetl počet hlasů a jméno posuzovatele, který pro danou kočičku hlasoval, pak poslal i ty dvě zbývající do zákulisí mezi klícky. Následovala Fanfára pro vítěznou kočičku. Po roce jsme opět na půl získali titul světového vítěze - Tomáš opět vyhrál po třetí za sebou. Každá vítězná kočička obdržela 2 kokardy – jednu od FIFE a druhou od SCHK, která byla nejen velká, ale i nádherná a krásný obrovský pohár a velké balení krmiva Royal Canin.
V kategorii III jsme získali 5 nominací, ale bohužel ani tady jsme cennou trofej nezískali.

Během přestávky mi panička přinesla diplom a fialovou kokardu. Pro tuto výstavu byly vyrobeny kokardy v různých barvách, tak aby ladily s logem této výstavy.
Po přestávce následovala kategorie I. I v této kategorii jsme měli zastoupení a bohužel ani tady se nám nepodařilo žádnou nominaci proměnit. Nejvíc nominaci do finále BIS jsme získali v kategorii II – celkem 8, ale i v této kategorii jsme nic nevyhráli.
Na závěr světové výstavy na pódium opět stewardi přinesli vlajky všech zúčastněných států, poté přišli posuzovatelé a nakonec všichni majitelé WW 14 a jejich kočičky, aby dostali další dárky od sponzorů této výstavy – i naše společnost, které jsem propůjčil svojí tvář, věnovala dárky pro vítěze z řady CATZ & DOGZ – Max, Mína a Tulis.

Každou světovou výstavu připravují 2 až 3 chovatelské kluby v pořádající zemi, musím podotknout, že naší výstavu připravoval pouze osmi členný tým – samozřejmě by se našli drobné chybičky, ale vzhledem k tomu, že celá výstava stála pouze na nich, tak si myslím, že je mohu klidně přehlédnout. Zúčastnil jsem se pěti světových výstav, a tak mohu porovnávat. Doposud jsem považoval za nejlepší výstavu v Poznani, ale ovšem jen do té doby, než jsem navštívil tu naší v Praze. Byla to má poslední výstava a musím konstatovat, že byla opravdu nádherná. Proto bych chtěl bych poděkovat celému týmu, za nádherné okamžiky a skvělou organizaci naší výstavy, na které jsem se mohl rozloučit se svojí výstavní kariérou. A teď už mohu jen odpočívat...o))

 

 

HALA

 

 

 

VETERINÁRNÍ PŘEJÍMKA

 

 

 

PŘÍPRAVA KOČEK 

 

 

 

Zahájení výstavy

 

 

 

posouzení

 

 

 

VÝZDOBA KLECÍ A TROFEJ PRO VÝHERCE

 

 

 

FINÁLE BIS


 

 

světoví vítězové

 

 

 

ZÁVĚR VÝSTAVY

 

 

 

PÓZOVÁNÍ S PANIČKOU

  

 

 

pózování u pana gorgoně

www.non-prescription-pharmacy.com